Michael J. ROWLAND: Všechno je metaforou čehokoli jiného

12.02. - 27.02.2019

Nový rok 2019 začínáme v galerii uměleckou výstavou britského umělce Michaela Rowlanda, jenž posledních deset let žije v Praze a zabývá se zde uměním. Výstava bude zahájena 12.2.2019.

Rowland navštívil Prahu a byl fascinován její krásou a historií, uměním a kulturou. To vše se stalo zdrojem jeho umění. Fascinace, kterou Rowland nachází v umění jako jazyku zobrazujícím svět a výzvy současného života, je prezentována na této výstavě ve dvou sériích obrazů.

Díla "Artist As" jsou obrazy velmi rozsáhlého formátu, ve kterých umělec zobrazuje sebe jako vypravěče, jako mučedníka, snílka, atd. Tyto působivé obrazy vyprávějí příběh sociálních konvencí a způsobu, jakým umělec vnímá a cítí za daných okolností: sebedůvěru, nejistotu, uvolnění nebo dokonce jako tělo zemřelého obklopené pozůstalými.

Druhá série prezentuje pop artové koláže na lepence, karikatury moderního světa, kultury a hudby. Tyto obrazy jsou převzaty z mnoha kulturních prostředí. Všechny jsou součástí Rowlandova bohatého světa asociací s hudbou, literaturou a kinem. Obrazy zachycují bohatou kompozici připomínající puzzle, jež vypráví historii kultury moderního světa a jejího vlivu na každodenní život.

"Umění je kostým, který nosíme," říká Rowland, "hra, kterou hrajeme, příběh, který vyprávíme; legrace, které si užíváme. Umění prostě miluje se nastrojit a tvářit se naprosto vážně."

Kurátor výstavy: Hagai Segev

Výstava poběží od 13.02. - 27.02.2019

Otevírací doba: Po - Ne: 15:00 - 19:00 po telefonické dohodě