Galerie Hala C

Termín akce: 10.1.2021 - ?

Výstava Subject Object - Andy Allen

Od 10.1.2021 je v naší galerii výstava "Subject Object" výtvarníků Andyho Allena a Jana Žižky.
Jedná se o pozměněnou výstavu "Object Subject", která probíhala od 7.10. do 11.12.2020

Až tomu okolnosti dovolí, uděláme událost spojenou s výstavou, abyste ji mohli navštívit také naživo.

Andy Allen se narodil v roce 1989 v anglickém Rhuddlanu, posledních pět let však žije a pracuje v Praze. Jeho alchymistický přístup k tvorbě obrazu zahrnuje zákony gestaltu, experimentální procesy a digitální manipulaci ve snaze reagovat na tradici a jazyk olejomalby.
Po ukončení studia vystavoval Allen po celé Velké Británii i mezinárodně, např. v Londýně, New Yorku nebo v čínském Suzhou. Jeho obrazy jsou zastoupeny v prestižních veřejných i soukromých sbírkách po celém světě, včetně sbírky Vévody a Vévodkyně z Devonshiru na zámku Chatsworth House v Anglii.

Jan Žižka se narodil v roce 1985 v Teplicích a stejně jako Allen nyní žije a tvoří v Praze. Jeho intuitivní proces je založen na abstrakci, která umožňuje sochařským kvalitám olejové barvy informovat a vytvářet obrazové formy a nadpozemskou krajinu. Inspiruje se širokou škálou zdrojů od sci-fi až po klasické sochařství.
Žižka žil a pracoval několik let v Londýně, kde byl vystaven novým procesům a vlivům. Jeho díla jsou ve veřejných a soukromých sbírkách po celém světě.