Galerie Hala C

Termín akce: 07.10.-11.12.20

a

Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy „Objekt Subjekt“, která proběhne ONLINE 7.10. od 19:00.
Představí společnou tvorbu umělců Andyho Allena a Jana Žižky. a budete ji moci sledovat skrze událost na facebooku.Video bude poté dostupné také na YouTube a Instagramu.

Celá výstava bude v naší galerii k vidění do 5.1.2021. Od 13.12. do 21.12.2020 bude na 9 dní přerušena pro tematickou kolektivní výstavou MoterhHood.
Od 22.12.2020 bude vystaveno několik nových děl a koncept výstavy bude mírně pozměněn.
Výstavu bude možné navštívit každý všední den od 15:00 do 19:00. Vstup do galerie je zajištěn přes sousední Restauraci Beseder.

V závislosti na opatřeních vlády uspořádáme operativně novou vernisáž na živo, o které Vás budeme informovat.
Prozatím se budeme těšit na virtuální setkání s Vámi! :)

Andy Allen se narodil v roce 1989 v anglickém Rhuddlanu, posledních pět let však žije a pracuje v Praze. Jeho alchymistický přístup k tvorbě obrazu zahrnuje zákony gestaltu, experimentální procesy a digitální manipulaci ve snaze reagovat na tradici a jazyk olejomalby.

Po ukončení studia vystavoval Allen po celé Velké Británii i mezinárodně, např. v Londýně, New Yorku nebo v čínském Suzhou. Jeho obrazy jsou zastoupeny v prestižních veřejných i soukromých sbírkách po celém světě, včetně sbírky Vévody a Vévodkyně z Devonshiru na zámku Chatsworth House v Anglii.

Jan Žižka se narodil v roce 1985 v Teplicích a stejně jako Allen nyní žije a tvoří v Praze. Jeho intuitivní proces je založen na abstrakci, která umožňuje sochařským kvalitám olejové barvy informovat a vytvářet obrazové formy a nadpozemskou krajinu. Inspiruje se širokou škálou zdrojů od sci-fi až po klasické sochařství.

Žižka žil a pracoval několik let v Londýně, kde byl vystaven novým procesům a vlivům. Jeho díla jsou ve veřejných a soukromých sbírkách po celém světě.

aaa